Windows 10, Windows 7 veya Windows 8 ile Birlikte Nasıl Kullanılır?

Twitter’ da Anket Nasıl Hazırlanır?

Telefonlar Nasıl Daha Hızlı Şarj Edilebilir?

Microsoft Word’de Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır?

Windows 10, Windows 7 veya Windows 8 ile Birlikte Nasıl Kullanılır?

Windows 10, Windows 7 veya Windows 8 ile Birlikte Nasıl Kullanılır?
Kısa bir süre önce Windows yeni sürümü olan Windows 10 işletim sistemini kullanıcılara sundu. Birçok farklı özelliğe sahip Windows 10 kullanıcılardan oldukça fazla ilgi gördü. Kullanıcıların en çok merak ettiği Windows 10 ile beraber Windows 7 ya da Windows 8’ in birlikte kullanılıp kullanılmayacağıydı.
Windows 10, Windows 7 veya Windows 8 ile birlikte nasıl kullanmak istiyorsanız bunun için öncelikle bilgisayara güncelleme yapmadan önce kişisel bilgilerinizi ve dosyalarınızı yedeklemeniz gerekiyor. Ayrıca diski ikiye bölmeniz gerekiyor. Bu işlemler yapıldıktan sonra Windows 10’ da, Windows 7 ya da Windows 8 nasıl kullanılır ona değineceğiz.
Windows 10, Windows 7 ile nasıl beraber kullanılır önce ona bakalım. Windows 10 kurulum başladıktan sonra ekrana 2 seçenek gelecektir. Sabit diski daha önce ikiye böldüyseniz daha önce kullanılan işletim sisteminin yer almadığı disk bölümünü Windows 10 için kurulum sağlamalısınız. Bu işlem sonrasında diksilerin boyutlarınızı belirlemeniz gerekiyor. Ekranda sizi yönlendirecek olan işlemler belirecektir. Boş diski ve boyunu belirledikten sonra Next butonuna tıklayarak kurulumu gerçekleştirmelisiniz.
Windows 10 kurulumunu boş diske yaptığınızda Windows 7 işletim sisteminizde sabit kalacağından varsayılan işletim sistemini belirlemeniz gerekir. Kurulum gerçekleşirken yönlendirmeleri dikkatle takip etmelisiniz. Tüm kurulumlar bittikten sonra bilgisayarınızı açtığınızda hangi işletim sistemini kullanmak istediğiniz size sorulacaktır. Yüklü olan işletim sistemlerinden herhangi birini tercih ederek bilgisayarınızı kullanabilirsiniz.
Windows 10, Windows 8 ile nasıl kullanılır bu işletim sistemini de aynı Windows 7 gibi bilgisayarınıza kurarak kullanabilirsiniz.
Kurulumları gerçekleştirmeden önce sabit diskinizi ikiye bölerek ya da boş diskiniz var ise kurulumu buraya gerçekleştirmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Yedekleri aldıktan sonra Windows 10 kurulumunu rahatlıkla yapabilirsiniz.
Windows 10 ile gelen yeni özellikler kullanıcıların oldukça dikkatini çekmiş ve kullanım kolaylığı sağlamıştır. Bir önceki sürümlere alışık olan kişiler Windows 10 bilgisayarına kurmuş olsa bile eski sürümleri kullanmaya devam etmektedir.
Dosya ve belgelerinizin yedeklerini aldıktan sonra kurulum yaparsanız herhangi bir kayıp ile karşı karşıya kalmazsınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.