Windows 10, Windows 7 veya Windows 8 ile Birlikte Nasıl Kullanılır?

Twitter’ da Anket Nasıl Hazırlanır?

Telefonlar Nasıl Daha Hızlı Şarj Edilebilir?

Microsoft Word’de Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır?

Twitter’ da Anket Nasıl Hazırlanır?

Twitter’ da Anket Nasıl Hazırlanır?

Dünyada ve ülkemizde en çok tercih edilen sosyal ağlardan biri Twitter, yeni bir güncelleme yaparak artık anket hazırlama butonunu da tweetlere ekledi. Birçok kullanıcı Twitter üzerinden anket hazırlayarak takipçilerinin görüşlerini öğrenmek için bu yeni eklenen özelliği kullanmaya başladı bile. Twitter’da anket nasıl hazırlanır bu konuda henüz bilgi sahibi olmayanlar için kolaylık olması açısından bahsetmeye çalışacağız.

Facebook sosyal ağından sonra sosyal ağlar arasında ikinci sırada yer alan Twitter, kullanıcılara her gün farklı bir güncelleme sunuyor. Bunlardan biri de Twitter’ da anket hazırlama. Twitter hesabınıza giriş yaptıktan sonra tweet yazmak için kullanılan alanda açılan pencerenin sağ tarafında oyla şeklinde bir ibare görürsünüz. Bu butona tıklanıldığında sormak istediğiniz soru ve iki seçenek ekleme imkanınız bulunmaktadır.

Kararsız kaldığınız konularda takipçilerinizin fikrini almak için yapacağınız anketler 24 saat boyunca takipçilerinize sorulmaktadır. 24 saat sonunda anketinize cevap veren takipçi sayılarınız ile sonuçları alabilirsiniz. Tweet eklenecek yere sorunuzu sorarak alt seçeneklerde de şıkları oluşturup aynı tweet atar gibi anket hazırlayabiliyorsunuz.

Twitter’ da anket nasıl hazırlanır diyen twitter kullanıcıları için oldukça kolay ve pratik şekilde anket hazırlama yönteminden bahsettik. Takipçileriniz ile merak ettiğiniz soruları ve seçenekleri oluşturarak onların fikirlerini alabilirsiniz. Anket ayrıca takipçilerinizin sizi ne kadar yakından takip ettiklerini de gösteren bir uygulamadır.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.