Windows 10, Windows 7 veya Windows 8 ile Birlikte Nasıl Kullanılır?

Twitter’ da Anket Nasıl Hazırlanır?

Telefonlar Nasıl Daha Hızlı Şarj Edilebilir?

Microsoft Word’de Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır?

Telefonlar Nasıl Daha Hızlı Şarj Edilebilir?

Telefonlar Nasıl Daha Hızlı Şarj Edilebilir?

Cep telefonu kullanıcılarının ve bilhassa android kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan biri de telefonun en hızlı nasıl şarj edilebileceği konusudur. Geçmiş dönemlerde bu konu hakkında pek çok yöntem denenmişse de birçoğu kafa karıştırıcı olduğundan başarıya ulaşamamıştır. Bu aşamadan sonra son dönemlerde cep telefonlarının nasıl daha hızlı şarj edilebilir konusu hakkında uygulanmasının oldukça basit olduğu yeni yöntemler geliştirilmiş ve bu sayede birçok kullanıcı yeni uygulamadan faydalanmıştır. İşte telefonların nasıl daha hızlı şarj edilebilirliği hakkında uygulanan yeni yöntemleri sizler için derleyip sunduk.

 

Telefonları Daha Hızlı Şarj Etmenin Yolları Nelerdir?

  • İlk olarak telefonu şarja takmadan önce telefonda bulunan tüm uygulamaların kapatılması gerekmektedir.
  • Uygulamalar kapatıldıktan sonra telefon uçak moduna alınmalıdır.
  • Bu sayede telefondan yayılan olumsuz wireless akımlar etkisiz hale gelecektir.
  • Yine bu sayede mesajlar alınamayarak internete olan erişim bir süreliğine kapanacak ve GPS kullanımı da yine bir süreliğine etkisiz hale gelecektir.
  • Bu sayede telefonunu arka uygulaması eskisi gibi bataryayı hızlı bir biçimde bitiremediğinden bu aşamadan sonra telefon daha hızlı ve etkin bir biçimde şarj alabilecektir. Hepsi bu kadar…
  • Yukarıda yazılan 5 maddelik yöntem uygulandığı takdirde telefon daha hızlı şarj edilebilecektir.

 

Telefonun Gereğinden Fazla Şarj Harcamasına Neden Olan Unsurlar Nelerdir?

  • Telefonunu çok şarj harcamasına neden olan başlıca unsur telefonun arka plan uygulamalarıdır. Arka plan uygulamaları geçici olarak kapatılabildiği takdirde telefon daha hızlı bir şekilde şarj edilebilecektir.

 

Arka Plan Uygulamaları Nasıl Kapatılır?

  • İlk olarak telefonun ”ayarlar” kısmına girilir.
  • Burada yer alan ”uygulamalar” bölümüne giriş yapılır ve yine uygulamalar kısmının içerisinde yer alan ”çalışanlar” kısmına giriş yapılır.
  • Burada yer alan ”uygulama durmaya zorla” bölümüne dokunularak cihazın tüm uygulamaları kapatılabilir.

 

Telefonun Daha Hızlı Şarj Edilebilmesi İçin Uygulanması Gereken Yöntemler Kolayca Uygulanabilir Mi?

Birçok kullanıcının merak ettiği konulardan biri de uygulamaların uygulanması konusunda zorluk yaşanabilecek mi? sorusunun cevabıdır. Telefonunu daha hızlı şarj edilebilmesi için uygulanan yöntemlerin uygulanması oldukça basittir. Tüm kullanıcıların rahatlıkla uygulayabileceği bu yöntemler her ne kadar karmaşık gibi görünse de aslında uygulanması sadece birkaç dakika alabilmektedir. Ancak çok düşük bir oranla da olsa eğer kullanıcı bu yöntemlerin uygulanması konusunda sıkıntı yaşayabiliyorsa o zaman bilen bir arkadaşından veya konuya hakim olan başka bir kullanıcıdan yardım talep etmelidir.

 

Bu Yöntemler Tüm Telefonlarda Uygulanabilir Mi?

Yine telefon kullanıcılarının merak ettiği konulardan biri de yöntemlerin tüm cihazlarda uygulanabileceği sorusunun cevabıdır. Yukarıda yazılan 5 maddelik yöntemler başta Android telefonları olmak üzere birçok telefonlarda güvenle kullanılabilmektedir. Buna bağlı olarak orta sınıf ve son model telefonlarda kolayca uygulanabilmektedir. Özellikle bu yöntemler son dönemlerde popüler olduğu günden  bu yana en başta android kullanıcıları olmak üzere birçok telefon kullanıcısı bu yöntemden faydalanmıştır.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.