Windows 10, Windows 7 veya Windows 8 ile Birlikte Nasıl Kullanılır?

Twitter’ da Anket Nasıl Hazırlanır?

Telefonlar Nasıl Daha Hızlı Şarj Edilebilir?

Microsoft Word’de Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır?

Microsoft Word’de Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır?

Microsoft Word’de Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır?

Sürekli belge hazırlamak zorunda olan kişilerin kullandığı Microsoft Word, kullanıcılara birçok kolaylığı sağlamaktadır. Bunlardan biri de kelime düzenleyicisidir. Yanlış yazılan bir kelimeyi öneride bulunarak düzelten Word, ayrıca kelimeyi kendi de düzeltebilmektedir. Bazı durumlarda Microsoft Word kelime düzenleyicisini devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz. Aslında çok basit bir yöntem ile bu düzenleyiciyi devre dışı bırakabilir ve kelimelerin yazılışını kendiniz belirleyebilirsiniz. Microsoft Word’ de otomatik düzeltme nasıl kapatılır buna biraz değineceğiz.

Microsoft içerisinde bulunan araçlar sayesinde belge hazırlamak oldukça kolay. Yanlış bir kelime yazıldığında bunu kendiliğinden düzeltebiliyor. Bunu bazı durumlarda devre dışı bırakmak kolayınıza gelebilir. Bu yüzden öncelikle Microsoft Word giriyorsunuz. Açılan dosyada dosya sekmesine gelerek seçenekler ve ardından yazım denetleme araçlarının listeli halde bulunduğu pencereyi açıyorsunuz.

Açılan pencere yazım denetimi ve hataları düzeltme ile ilgi ibarelerin olduğunu görürsünüz. Bunların başında tık işaretini kaldırarak tamam butonuna bastığınızda ilgili sayfada belge hazırlarken yazım denetimi tamamen sizin kullanımınızda olacaktır. Yazım ve dilbilgisi denetimi yapma olarak işaretlenen seçenekler sayfada ki tüm denetimlerin sizin tarafınızdan yapılmasını sağlar.

Microsoft Word’ de otomatik düzeltme nasıl kapatılır konusu ile ilgili bilgisi olmayan arkadaşlar için yapacakları bu değişimler çalışılacak olan sayfada ki tüm yazım ve dil bilgisi denetimlerini kendileri yapacaklardır. Denetimi tekrar açmak için aynı yolu deneyerek yazım denetimi yap seçeneklerini işaretleyebilirler.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.