Windows 10, Windows 7 veya Windows 8 ile Birlikte Nasıl Kullanılır?

Twitter’ da Anket Nasıl Hazırlanır?

Telefonlar Nasıl Daha Hızlı Şarj Edilebilir?

Microsoft Word’de Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır?

Kullanıcılar Neden Android’i Daha Çok Tercih Ediyor?

Kullanıcılar Neden Android’i Daha Çok Tercih Ediyor?

Asıl patlama dönemini 2008 yılında yaşayan Android işletim sistemi, yapılan araştırmalar neticesinde grafiklerini hızla yükseltmeye de devam ediyor. 2007 yılından bu yana grafiklerini hep yukarıda tutan Android İşletim Sistemi, günümüzde ise tercih edilenler listesinde yıllardan beri ilk sıralarda yerini alıyor. 2008 yılının ikinci çeyreğinde satılan telefon sayısını yüzde 80 oranında arttırarak büyümeye devam eden Android işletim sistemi, diğer rakipleri arasında da oldukça beğenilen modelleri ile dikkat çekiyor. En büyük rakibi İOS ‘un ise Android’in bugüne kadar ki başarı grafikleri ile arası pek iyi değil. Çünkü iOS’un Android kadar başarılı bir satışı olmadığı grafiklerde yer alıyor.

Android’in bu kadar fazla tercih edilme sisteminde Google’ında büyük payı olduğu biliniyor. Google’ın açık kaynak kodlu işletim sisteminin yer alması hem Android kullanıcıları hem de geliştiricileri için de tercih edilen noktalar arasında yer alıyor. Bir başka nokta da Android’in kullanıcıları için sert yapıda kurallarının olmamasından geliyor. Diğer markalar ile yarışan Android’in bu noktası da satışlarının artmasına neden oluyor.

İOS ya da BlackBerry gibi çeşitli markalar Android ile yarışırken koydukları sert kurallar sayesinde de bir yandan kullanıcı kaybetmeye başlıyor. Tabi bu durumda en çok Android İşletim Sistemine yarıyor. 1.5 milyon satışı ile açık kaynak kodlu işletim sistemini de bünyesinde barındıran Android, gün geçtikçe büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Çoğu kullanıcının aklındaki kullanıcılar neden Android’i daha çok tercih ediyor, sorusu da böylece cevaplanmış oluyor.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.