Windows 10, Windows 7 veya Windows 8 ile Birlikte Nasıl Kullanılır?

Twitter’ da Anket Nasıl Hazırlanır?

Telefonlar Nasıl Daha Hızlı Şarj Edilebilir?

Microsoft Word’de Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır?

İnstagramdan Para Kazanma Yöntemleri

İnstagramdan Para Kazanma Yöntemleri

İnstagram ilk başlarda sadece fotoğraf paylaşılan bir sosyal ağdı ancak vine gibi yeni programların da eklenmesiyle yeni bir hal alan instagram daha fazla kullanıcıya ulaşmış ve bir ticari platform haline gelmiştir. Bu durum ise büyük küçük işletme ve bireylerin ilgisini çekmesine yeterli olmuştur. Biz de bu durumu sizlerle paylaşmaya karar verdik.

Ürün Satarak İnstagramdan Para Kazanma

Zippo, bileklik, saat vb. ürünleri çinden getirterek veya Türkiyedeki toptancılardan temin edip instagramda satıp bundan gelir elde edenler oldukça fazladır. Örneğin zippo satışı yapan bir instagram hesabının takipçi sayısı en son 100.000 civarlarındaydı. Mesela Çinden 10$ gibi ucuz bir fiyata getirterek Türkiye de 70-80 tl arasında satış yapmaktadırlar. Böylelikle bir üründen 0 kar elde edilebilmektedir.  Peki takipçi şart mı? – Hayır, ama takipçisi olan bir instagram hesabınızın olması sizin yararınıza satış yapmasanız bile reklam gelirlerinden gelir elde edebilmektesiniz.

Bunlara gerek kalmadan takipçi sayısı fazla olan bir instagram hesabına ortalama 50 -100tl arası reklam ücreti öderseniz satış yapacağınız ürünün fotosunu paylaşıp altına telefon numaranızı yazarak buradan yapılan satışlardan gelir elde edebilirsiniz. İnstagramdan para kazanmak isteyenler bu durumu pek kullanmazlar çünkü uğraştırıcı ve sermaye gerektiren bir durumdur. Bunun yerine sermaye ihtiyacı olmadan para kazanmaya eğilim daha fazladır şimdi ise bu durumları sizlerle paylaşacağız.

 

Dikkat edilmesi gerekenler;
-Sermaye ve ürün tedariği gerekmektedir.
-Ürünün satılmasında sorun olabilir ve ürün elinizde kalabilir.
-Eğer bir instagram hesabınız yoksa reklam için kullandığınız instagram hesaplarına ödenilen paraları maliyet olarak hesaplamaya dikkat edin
-Satacağınız ürüne göre mesela bayana hitap eden bir ürün ise bayan odaklı bir instagram hesabı olmasına dikkat edin.

 

Affiliate Marketing ( Satış Ortaklığı) ile İnstagramdan Para Kazanma 

 

Türkiye’de büyüyen bir sektör olan satış ortaklığı yöntemiyle instagramdan para kazanılabilir. Xticaret, Clikmerkez gibi firmalar ile satış ortaklığı yapıp bir ürünün instagram hesabı üzerinden satışını gerçekleştirebilirsiniz. Satış yapacağınız ürünle odaklı bir reklam sayesinde iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Mesela zayıflama çayını bayan odaklı bir instagram hesabı üzerinden satışını gerçekleştirebilirsiniz ya da kız tavlama teknikleri kitabını erkek odaklı bir instagram hesabı üzerinden satabilirsiniz.

Bu ve bu gibi durumlar için instagram hesabınızın olmasına gerek yoktur. Fazla takipçisi olan bir instagram hesabına reklam verip ürünü satışa çıkarabilirsiniz. Sermaye gerekmeden direk bir ürünü satmak ve kardan pay almak kendi ürününü satmaktan daha cazip olduğu için bu yöntem daha çok tercih edilmektedir.
İnternetten para kazanma hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız goomass eğitim kitini indirebilirsiniz.

 

Dikkat edilmesi gerekenler; 

-Sermaye gerekmemektedir. Ürünün satış ortağı olduğunuz için satıldığında ücretinizi alırsınız satılmazsa siz zarar etmezsiniz.
-Bol kazançlı ürünler değil satılması kolay ürünleri seçmelisiniz.
-xticaret, clikmerkez gibi firmalarla çalışırsanız sizin için daha faydalı olacaktır.
-İnstagram hesabına gerek yoktur. Başka instagram hesaplarına reklam vererek gelir elde edebilirsiniz.

Başlıca satış ortaklığı siteleri;

 

www.xticaret.com

www.clickmerkez.com

www.gelirortaklari.com

www.admitad.com/tr‎

www.affocean.com/
Hizmet Sağlayarak veya Reklam Yaparak İnstagramdan Para Kazanma 
Hizmet sağlayarak gelir elde etmek sermaye gerektirmediği gibi direk reklamcılık sayesinde para kazanmanızı sağlar. Mesela bir firmanın reklamını yapabilir, seminerlerini yayınlayabilir hatta ürününe reklam yapabilirsiniz. Ama bu yöntem ile para kazanmak için bir instagram hesabınız olması gerekmektedir. İnstagram hesabınızın ne kadar fazla takipçisi varsa sizin için daha iyi olacaktır. Örneğin www.birkutumutluluk.com bu firma ürünlerini instagram reklamcılığı sayesinde satmaktadır.

İnstagram da birçok kullanıcıyla çalışmakta ve reklam vermektedir. İlk başlarda kendileri de bu kadar büyüyeceklerini tahmin etmiyorlardı. Odaklı reklamcılık sayesinde büyüyüp aylık 5 bine yakın satış gerçekleştirmişlerdir. Bunun gibi reklamlar yapmak istiyorsanız, instagram hesabı satın almak, reklam almak-vermek ve detaylı bilgi almak için r10.net sayfasına göz atabilirsiniz.

 

Dikkat edilmesi gerekenler ;

 

-Reklam yayınlamak için instagram hesabına ihtiyaç vardır.
-Sermaye gerektirmez
-Ürünün satılması önemli değildir. Burada amaç reklam yapmak.

Yukarıda belirtilen yöntemlerle instagram üzerinden gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca instagram üzerinden gelir elde eden kişiler genellikle birden fazla ürün ve birden fazla instagram hesabıyla çalışmaktadırlar. İnstagramdan para kazanmak burada yazıldığı kadar kolay değildir. Eğer instagram hesabı açmak istiyorsanız uğraşmak, güncel paylaşımlar yapmak, zaman harcamak, ilgi çekecek konular bulup fotoğraf, videolar paylaşmak, günde en az bir  paylaşım yapmak gerekmektedir.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.