Windows 10, Windows 7 veya Windows 8 ile Birlikte Nasıl Kullanılır?

Twitter’ da Anket Nasıl Hazırlanır?

Telefonlar Nasıl Daha Hızlı Şarj Edilebilir?

Microsoft Word’de Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır?

Hızlı Bir Sistem için C’ yi Biraz Rahat Bırakın

Hızlı Bir Sistem için C’ yi Biraz Rahat Bırakın

Hali hazırda kullandığınız bilgisayarınız belli bir süre sonra yavaşlamaya başlayacaktır. Girilen web sitelerindeki çerezler, yüklü olan programlar, daha önce yüklenip sonrasında kaldırılan programların kalan dosyaları, resim ve diğer dosyalarınız bilgisayarınızın sistemini yavaşlatacaktır. Bunlar sürekli biriktiğinde bilgisayar ister istemez kullanırken yavaşla ile karşı karşıya kalabilir. Hızlı bir sistem için C’ yi biraz rahat bırakın ve cihazınız daha hızlı kullanılabilir halde olsun.

Bilgisayarınızın C sürücüsü ne kadar dolu olursa hızı o kadar yavaşlar. Bu yüzden C sürücüsünü zaman zaman temizlemenizde ya da diski biçimlendirmenizde fayda olabilir. Hızlı bir sistem için C sürücünüzde ki gereksiz dosyaların temizlenmesini sağlamalısınız. Bunun için hazır programları kullanabilir ya da kendinizde bu işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz. Genel olarak önerilen virüs programınızda diskleri temizleme seçeneklerini tercih etmeniz söz konusudur. Bilgisayarın sürücülerinde herhangi gereksiz dosya depolaması yapmak bilgisayarı ağırlaştıracağından sık sık diski biçimlendirerek bu ağırlaşmış kullanımın önüne geçebilirsiniz.

Hızlı bir sistem için C’ yi biraz rahat bırakın ve bu sayede cihazınız ilk günkü gibi kullanılır olsun. C sürücüsünün tamamen gerekli dosyalardan oluşturularak kullanılması sizin açınızdan da rahatlık olacaktır. Yükleyip sildiğiniz programlardan kalan dosyalarda temizlendiğinde bilgisayarda herhangi bir ağırlaşma olmayacaktır. Sistemin hızlı çalışması için C sürücünüzün disk kullanımını sürekli kontrolde tutmak sizin içinde daha verimli çalışma sağlayacaktır.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.