Windows 10, Windows 7 veya Windows 8 ile Birlikte Nasıl Kullanılır?

Twitter’ da Anket Nasıl Hazırlanır?

Telefonlar Nasıl Daha Hızlı Şarj Edilebilir?

Microsoft Word’de Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır?

Google Aramalarında Bilinmeyen Komutlar

Google Aramalarında Bilinmeyen Komutlar

Ülkemizde de en çok tercih edilen arama motorlarından biri olan Google, kullanıcılarına rama yaparken birçok kolaylığı sunmaktadır. Google aramaları daha detaylı olması için bazı Google arama komutları sunmaktadır. Aramaları daha detaylı kolay yapabilmek için Google aramalarında bilinmeyen komutları kullanabilirsiniz.

Herhangi bir cümle için arama yapıyorsanız cümleyi tırnak işaretli ile arayarak web üzerinde tırnak işareti ile belirlenmiş arama sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Arama operatörleri olarak bilinen bu yöntemde kelime başına artı ya da eksi koyarak cümlenizde hangi kelimelerin olup olmayacağını da belirleyebilirsiniz.

Google aramaları yaparken belirli sitede arama yapmak istiyorsanız aranacak kelimeyi başa yazdıktan sonra web site adresini yazıp bu şekilde arama yapabilirsiniz.

Google aramalarında bilinmeyen komutlar aramalarınızı kolaylaştıracağından bunu bölge aramasında da kullanabilirsiniz. Bölge arası yaparken posta kodu kullanarak aramak istediğiniz kelimeyi girdiğinizde o bölgeye ait arama sonuçları ekrana gelecektir.

Sesli rama özelliği bulunan Google, kullanıcıları için sesli aramaları daha da kolaylaştırdı. Cihazınızın klavyesini kullanmadan sesli olarak Google’ da arama yapabilirsiniz.

Hava durumu, vizyon filmleri ve matematik işlemleriniz de Google üzerinden Google aramalarında bilinmeyen komutlar arasında bulabilirsiniz. Geniş kapsamlı bir kullanım sunan Google, özellikle matematik sonuçlarında yaptığınız işlemlerin cevabını anında size veriyor. Bir bakıma alternatif hesap makinesi olarak kullanmanızı sağlıyor.

Yıllar arasında olan ve yıllar arasında gerçekleşen Google kayıtlarını bulmak için yıllar arasına nokta koyarak arama yapıldığında tercih ettiğiniz yıllar içerisinde kayda geçen aramalarını rahatlıkla bulabilirsiniz.

Google aramalarında komutlar Google üzerinde daha aktif arama yapmanıza ve seri olmanızı sağlar. Bu sayede bu komutları kullanarak bilgi almak istediğiniz verilere daha çabuk ulaşabilirsiniz. Google kullanıcıları için bu komutların kullanılarak doğru ve kesin bilgiye daha hızlı şekilde ulaşılmasını sağlamaktadır.

Google aramaları sonucu istenilen bilgiye çok rahat bir şekilde ulaşmanız sağlandığından arama motorları arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Bu komutlar arama yaparken sizlere zaman kaybının önüne geçilmesi için kullanılmaktadır. Doğru ve istenilen bilgiye Google komutları ile kısa sürede ulaşıp işlem yapmanız kolaylaşır.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.