Windows 10, Windows 7 veya Windows 8 ile Birlikte Nasıl Kullanılır?

Twitter’ da Anket Nasıl Hazırlanır?

Telefonlar Nasıl Daha Hızlı Şarj Edilebilir?

Microsoft Word’de Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır?

Android’de Uygulama Klasörleri Nasıl Oluşturulur

Android, Uygulamalar 20 Ocak 2016
405

Android’de Uygulama Klasörleri Nasıl Oluşturulur

İşletim sistemi Android olan cihazlarınızda istediğinizden çok uygulama varsa ve bu uygulamaları bir klasör altında toplayarak düzenlemek istiyorsanız yapacağınız işlem yeni bir uygulama klasörü oluşturmak olacaktır. Peki, Android’de uygulama klasörleri nasıl oluşturulur derseniz, kısaca anlatalım.

Uygulama Klasörünü Oluşturma

Bu işlemi yapmak için ilk olarak uygulamalar menüsünü açalım. Uygulamalar menüsünde iken, Seçenekler kısmına tıklayarak, açılan sayfadan Klasör Oluştur seçeneğini onaylayalım. Bu bölüme vermek istediğimiz klasör adını yazarak, onaylamak için Tamam butonuna tıkayalım.

Şimdi uygulamalarımızı yeni oluşturduğumuz klasöre taşımak için, tekrar telefonumuzun Seçenekler düğmesine basalım. Buradan Düzenle seçeneğini tıklayarak, açılacak sayfadan oluşturduğumuz klasörü seçelim. Şimdi oluşturduğumuz klasörün sayfasında artı butonunu göreceğiz. Artı butonuna bastıktan sonra klasöre taşımak istediğimiz uygulamaları işaretleyerek seçelim. Artık sadece Tamam butonuna basarak işlemi gerçekleştirmiş olacağız. Yaptığımız bu işlemle, Android’de uygulama klasörleri nasıl oluşturulur, detayları ile anlatmış olduk.

Uygulamalar Klasörünün Avantajları

Gün geçtikçe akıllı telefonlar için pek çok yeni uygulama geliştirilmektedir. Bu uygulamaların telefonlarımızda yarattığı karışıklık yüzünden, bazen aradığımız uygulamayı bulmakta zorlanabiliyoruz. Bu karışıklığın önlenmesi için ve uygulamaların belirli klasörlere toplanmaları, karışıklığı gidereceği için aradığımız uygulamayı da rahatlıkla bulmamızı sağlayacaktır.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.