Windows 10, Windows 7 veya Windows 8 ile Birlikte Nasıl Kullanılır?

Twitter’ da Anket Nasıl Hazırlanır?

Telefonlar Nasıl Daha Hızlı Şarj Edilebilir?

Microsoft Word’de Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır?

Android’de Silinmeyen Uygulamalar Nasıl Kaldırılır?

Android, Uygulamalar 20 Ocak 2016
389

Android’de Silinmeyen Uygulamalar Nasıl Kaldırılır?

Çoğu Andorid uygulaması barındırdığı zararları özelliklerden dolayı telefonun sistemine zarar veriyor ve telefonda bazı sorunların oluşmasına yol açıyor. Yaşanan bu sorunlardan dolayı o uygulamaları telefondan kaldıramıyorsunuz. Uygulamanın kaldırılmasına izin verilmiyor.

Tabi ki de bu yaşanan sıkıntı son derece sinir bozucu bir hal alıyor. Telefona farklı uygulamalar yüklemeniz gerekebiliyor ve uzun süren işlemler yapmanız gerekebiliyor. Fakat biz sizlere bu yazımızda Android sisteminin sunduğu Güvenli Mod yöntemini anlatacağız.

Güvenli Mod özelliği sayesinde telefonunuzda silinmeyen uygulamaları rahatlıkla kaldırabilir ve ek uygulamalar yüklemek zorunda kalmazsınız. Cihazınıza yüklediğiniz ek uygulamaların cihazınızı daha çok tehlike altına soktuğunu unutmayın.

Sözü daha fazla uzatmadan yöntemi anlatmaya geçiyoruz;

-İlk olarak cihazınızda ki güç butonuna basmanız gerekiyor. Telefon seçenekleri bölümü açıldıktan sonra Kapat seçeneğine uzunca basın.

-Karşınıza güvenli modu seçip, seçmeyeceğinize dair bir soru gelecek. Yeniden Başlat butonuna bastığınız takdirde Güvenli Modu seçmiş olacaksınız.

-Cihazınız Güvenli Mod’da açıldıktan sonra Ayarlar bölümüne girin.

-Uygulamalar adlı yeni bir seçenek göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklamanız gerekiyor.

-Karşınıza uygulamalar listesi açılacak, listeden zararlı uygulamayı bulun ve tıklayın.

-Şimdi tek yapmanız gereken Kaldır butonuna tıklayarak bu zararlı uygulamayı kaldırmanız.

-Bazı istenmeyen durumlarda uygulamanın kaldırma butonu kapalı bir halde oluyor. Bu durum uygulamayı kaldırmanız için yönetici izinlerine sahip olmanız gerektiğine işarettir.

-Yönetici izinlerini geri almak için Ayarlar bölümüne tekrar geri dönün. Güvenlik seçeneğine tıklayın.

-Şimdi ise Cihaz Yöneticileri seçeneği tıklayın. Açılan sayfa da kaldıracağınız uygulamayı göreceksiniz. Uygulamanın yanında ki tik işaretini kaldırarak yönetici izinlerini tekrar almış olursunuz ve uygulamayı kaldırabilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.