Windows 10, Windows 7 veya Windows 8 ile Birlikte Nasıl Kullanılır?

Twitter’ da Anket Nasıl Hazırlanır?

Telefonlar Nasıl Daha Hızlı Şarj Edilebilir?

Microsoft Word’de Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır?

Android Telefonumun Yazı Tipini Nasıl Değiştirebilirim?

Android Telefonumun Yazı Tipini Nasıl Değiştirebilirim? 

Android cihazlarımızda her zaman kullandığımız yazı tipini değiştirmek istiyorsak, bunu basitçe yapabiliriz. Cihazımızın işletim sistemi de bunu destekleyebilecek kapasitede olduğundan, yazı tipi rahatlıkla değiştirilebilir. Android telefonumun yazı tipini nasıl değiştirebilirim, diyorsak öncelikle yapmamız gerekli olan şeyleri, detaylıca anlatmakta yarar var.

Yazı Tipini Değiştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Android cihazlarımızda yazı tipini değiştirmek için, öncelikle telefonumuzun rootlu olması gerekmektedir. Ancak bu işlem yapıldıktan sonra yazı tipini değiştirebiliriz. Fakat bilmemiz gereklidir ki rootlu telefonlar garanti kapsamından çıkmaktadır. Şimdi eğer telefonumuz rootlu ise işlemi yapmak istiyorsak, kolaylıkla Google Play Store’dan font değiştirme işlemi için kullanabileceğimiz pek çok android uygulama bulabiliriz. Daha sonra nunlardan birini kullanarak font değiştirme işlemini yapabiliriz.

Önerilen Siteler Ve Yapılacak İşlemler

Font Installer ve İFont Android uygulamaları Google Play Store üzerinden kullanabileceğimiz ve en çok tercih edilen font değiştirme uygulamalarındandır. Bu uygulamalar üzerinden istediğiniz yazı tipini seçebilir ve kullanabiliriz. Yazı boyutlarını da ayarlayabileceğimiz bu uygulamaları seçerken, seçtiğimiz yazı tipinin Türkçe karakterli olmasına da dikkat etmeliyiz. Böylece Android telefonumun yazı tipini nasıl değiştirebilirim, sorusunun cevabını öğrenerek, bu işlemin yapılabileceğini görmüş olduk.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.