Windows 10, Windows 7 veya Windows 8 ile Birlikte Nasıl Kullanılır?

Twitter’ da Anket Nasıl Hazırlanır?

Telefonlar Nasıl Daha Hızlı Şarj Edilebilir?

Microsoft Word’de Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır?

Android instagram’da Fotoğraflar Nasıl Zoomlanır ?

Android Instagram’da Fotoğraflar Nasıl Zoomlanır?

Sosyal medya hesapları arasında en çok kullanılan platformlardan biri olan Instagram’ın Android sürümü için kullanıcılara kolay kullanım özellikleri sunuluyor. Ancak ne kadar kolay olursa olsun gözden kaçırılan ufak problemler kullanıcıları oldukça rahatsız ediyor. Bu problemlerden biri de Instagram’da zoom yapma özelliğinin olmamasından kaynaklanıyor.

Çoğu kullanıcı Instagram’da yer alan fotoğraflara zoom yapamadığı için ekran görüntüsü alıyor. Tabi devamlı olarak kullanılabilecek bir çözüm yöntemi olmadığı için de rahatsızlık had safhaya ulaşıyor. Bu problemden kurtulmak isteyen çoğu kullanıcı da Android Instagram’da fotoğraflar nasıl zoomlanır, sorusu ile çözüm yolları arıyor. Kullanıcılar için Instagram üzerinden fotoğraflara nasıl zoom yapılır? gelin hep birlikte öğrenelim.

Instagram’da Uygulamanın Tadına Varın

Instagram üzerinden zoomlama yapmak için ilk olarak cep telefonunun ayarlar bölümünden erişilebilirlik kısmına tıklıyoruz. Erişilebilirlik kısmından da büyütme hareketleri seçeneğini aktif hale getiriyoruz. Şu bilinmelidir ki Instagram uygulaması böyle bir özelliği kullanıcıları için sunmuyor. Bu yüzden de fotoğraflara zoom yapma özelliğini telefonların ayarlar bölümünden halledilmesi gerekiyor.

Cep telefonu üzerinden ayarlar bölümü halledildikten sonra Instagram üzerinden herhangi bir fotoğraf açıyoruz. Fotoğrafa zoom hareketi yapmak için ise ekrana 3 kere arka arkaya tıklıyoruz. Eğer doğru bir şekilde bu işlem yapılır ise fotoğrafın üzerinden yakınlaştırma işlemi yapıldığı görülecektir. Sadece zoom hareketi değil, parmaklar yardımı ile sağa ve sola kaydırma ya da aşağı ve yukarı götürme gibi işlemlerin de yapıldığı görülecektir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.